Brutalna rzeczywistość

Brutalna rzeczywistość

17 stycznia 2021 Blog 0

Drodzy Klubowicze

Drodzy Goście,

Jak wiecie narodowa kwarantanna została wydłużona do 31.01.2021 r. Istnieje jednak wiele przesłanek, iż dla branży fitness ten okres może zostać wydłużony o kolejne miesiące.

Dotychczasowe Rozporządzenia stawiają nas przed niezwykle trudnym wyzwaniem walki o przetrwanie nasze i tym samym utrzymanie miejsc pracy, oraz naszych bliskich. Tymczasem oferowana pomoc rządowa jest kompletnie nieadekwatna do naszych potrzeb. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasze zobowiązania finansowe nie zniknęły wraz z zamknięciem obiektu. Nie istnieje obecnie żaden przepis regulujący ten stan rzeczy w obliczu sytuacji, w jakiej znalazły się kluby fitness i inne branże. Oferowane narzędzia tarczy kryzysowej, których zadaniem jest wesprzeć te branże, są tak skonstruowane, że większość przedsiębiorców nie może z nich skorzystać. Obraz tego wsparcia przedstawiany w mediach nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości!

Byliśmy najdłużej zamkniętą branżą w trakcie pierwszej fali koronawirusa i jesteśmy zamykani podczas kolejnych. Bez żadnych działań wspierających, całą branżę może czekać fala upadłości i nikt o tym nie mówi!
W związku z powyższym ponownie będziemy starali się otworzyć i wrócić do aktywności dla zdrowia fizycznego i psychicznego oczywiście stosując się do obecnych przepisów!

Zdając sobie sprawę z powagi epidemii, chcemy do Was zaapelować, że absolutnie jesteśmy przygotowani do przestrzegania reżimu sanitarnego. Najnowsze badanie MultiSport Index 2020 „Aktywność fizyczna Polaków wymaga wsparcia”, pokazuje, że 94 proc. Klientów klubów fitness czy siłowni czuje się w nich bezpiecznie.

Wkrótce poinformujemy Was o kolejnych krokach. Bądźcie cierpliwi i zostańcie z nami, ponieważ bez Was nie istniejemy!